• Audun Coffee

image

Audun coffee - mistrzowska kawa

Szukając pysznej kawy, warto zwracać szczególną uwagę nie tylko na gatunek, ale także na palarnię, z której pochodzi. Coraz więcej osób poszukuje nowych niebanalnych smaków, które będą rozpieszczały ich podniebienie w niespotykany jak do tej pory sposób. W ofercie sklepu Labuna posiadamy szeroki wybór kaw z wielu sprawdzonych przez nas palarni i nie możemy wskazać jednoznacznie, która jest najlepsza. To czy dana kawa będzie Ci smakowała to wyłącznie rzecz gustu.

Wśród naszych propozycji znajduje się na przykład kawa z bydgoskiej palarni Audun, uznawana przez wielu smakoszy za wyjątkowo smaczną. Nie bez powodu cieszy się ona dużym uznaniem klientów, jest bowiem wypalana przez Auduna Sorbottena, który w 2015 roku uzyskał niezwykle prestiżowy tytuł Mistrza Świata Roasterów. Ten norweski znawca najlepszej kawy od lat mieszka w Bydgoszczy, gdzie tworzy kawy speciality dla najlepszych polskich kawiarni. Sprawdź, czy w palarni Audun wypalana jest kawa dla Ciebie, zamów ją online w Labunie choćby dzisiaj.

  • Parametry

Kawa Audun - dzieło wybitnego roastera

Palarnia kawy Audun powstała w 2014 roku, kiedy to jej twórca Audun Sorbotten przeprowadził się z Norwegii do Bydgoszczy. Ten doświadczony roaster przez kilka lat zdobywał wiedzę i szlifował swoje umiejętności pod okiem mistrzów w palarni Solberg&Hansen w Oslo. Ta palarnia, która istnieje od XIX wieku, może poszczycić się dostarczaniem wyjątkowych rodzajów kawy cenionych na całym świecie. Zdobywszy niezbędną wiedzę, Audun postanowił założyć własną palarnię, wybrał Polskę, głównie dlatego, że nie istniała tu zbyt duża konkurencja.

Kawa z palarni Audun różni się zdecydowanie od tego, co można dostać w marketach, jej główną zaletą jest oryginalność i niepowtarzalny smak. Twórca palarni wychodzi z założenia, że dobra kawa nie potrzebuje reklamy, dlatego nie skupia się na marketingu i kreowaniu swojego miejsca w sieci, ale przez cały czas doskonali metody palenia i mieszania ziaren.

Czym wyróżnia się kawa z palarni Audun?

Norwegia należy do krajów, w których spożycie kawy jest najwyższe na świecie, dlatego bez wątpienia norwescy roasterzy znają się na swoim fachu. Audun Sorbotten postanowił zarazić Polaków miłością do doskonałej kawy. Dzięki niemu kawy typu speciality docierają do coraz większej ilości mieszkańców naszego kraju. Dzięki Labunie możesz cieszyć się nimi nie tylko w kawiarni, ale także w zaciszu własnego mieszkania.

Wszystkie kawy z palarni Audun należą do kategorii specialty, co oznacza, że dokładnie wiadomo, z której plantacji pochodzą ziarna. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia jakości otrzymanych ziaren, ale także z racji właściwego traktowania plantatorów. Otrzymują oni zdecydowanie lepsze wynagrodzenie, przez co mogą pozwolić sobie na dużo większą staranność podczas całego procesu uprawiania kawy. To połączenie zasady fair trade i najlepszej jakości kawowych ziaren.

Poznaj czarujące smaki kawy z palarni Audun

Palarnia kawy Audun dysponuje nowoczesną maszyną Probatone 12, która gwarantuje optymalny poziom wypalenia ziaren. Po wypaleniu ziarna pakowane są w atmosferze ochronnej, dzięki czemu ich smak jest doskonały nawet 60 dni po wypaleniu. Kawa Audun cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest ona niezwykle oryginalna, a z racji tego, że niektóre rodzaje pojawiają się w ofercie tylko raz, można uznać ją za ekskluzywną.

W ofercie sklepu Labuna znajdziesz kilka rodzajów kawy z palarni Audun pochodzącej z Etiopii, Kolumbii i Brazylii. To jasno palona kawa o bardzo oryginalnych profilach sensorycznych. Na przykład w filiżance Etiopia Foge znajdziesz smaki owoców egzotycznych takich jak mango i marakuja. Z kolei brazylijska Ponte Alta to truskawki, cytryny i mandarynki. Jeżeli wolisz bardziej klasyczny, czekoladowy smak, to wybierz kawę Audun Fazenda Rainha Miaki. Każda z nich to wyrazisty, niepowtarzalny smak i uwodzicielski zapach.