• Kategorie
  • Parametry
  • Autumn Coffee

image

Wyjątkowa kawa wypalana w Polsce

Do niedawna kupując kawę, byliśmy zdani wyłącznie na produkty pochodzące z zagranicznych palarni. Mogło to powodować trudność znalezienia naprawdę dobrej, świeżo wypalonej kawy. Jednak teraz coraz więcej roasterów decyduje się zakładać firmy właśnie w Polsce. Jedną z nich jest palarnia kawy Autumn. Jest to autorski projekt dwojga pasjonatów kawy Magdaleny Chylińskiej i Krzysztofa Blinkiewicza, którzy postanowili poświęcić się nie tylko produkcji kawy, ale także edukacji w zakresie jej wypalania.

Kawy Autumn Coffee Roasters to unikalny smak i aromat, który przeniesie Cię do najdalszych zakątków świata, w których różny i dojrzewały ziarna kawowe wypalone dla Ciebie w Płocku. Każdy kilogram kawy jest pieczołowicie selekcjonowany i dobierany tak, aby po wypaleniu otrzymać kawę najwyższej jakości. Założyciele palarni dokładają wszelkich starań, aby kawa Autumn spełniała oczekiwania najbardziej wymagających kawoszy. Ich produkty trafiają do ekskluzywnych kawiarni oraz restauracji hotelowych ciesząc się wciąż rosnącą popularnością.

Oryginalna kawa palona w Polsce

W Autumn wypalają kawy z gatunku speciality, co oznacza, że znane jest dokładne pochodzenie praktycznie każdego ziarna. Zielona jeszcze kawa jest kupowana z konkretnej plantacji, nie ma tu mowy o nabywaniu kawy z niewiadomych źródeł. Jej producenci są uczciwie opłacani, co przekłada się na wyższą staranność podczas uprawy i zbierania kawowych ziaren. Dlatego twórcypalarni kawy Autumn mogą pochwalić się posiadaniem kawy najwyższej jakości. Mają w ten sposób także swój wkład w rozwijanie idei uczciwego handlu.

Kawy z palarni Autumn Coffee Roasters spełniają wyśrubowane standardy sensoryczne i techniczne, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się odkrywaniem coraz to nowych, oryginalnych smaków. To kawy, które nadają się doskonale do zaparzania na wszelkie sposoby, niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem aeropresu, chemexa czy ekspresu, najchętniej pijasz kawę z kawiarki albo drippera, sięgając po kawy z kolekcji Autumn możesz mieć pewność, że będzie ona pyszna.

Kawa palone w Autumn- dzieło roasterów-pasjonatów

W ofercie palarni kawy Autumn znajdują się kawy obrabiane beztlenowo lub metodą macerated natural. W ten sposób tworzone są wyjątkowe smaki, które pozwalają uzyskać wyjątkowo aromatyczne profile sensoryczne. Dlatego w produktach prezentowanej marki znajdują się oryginalne nuty owocowe, kwiatowe, a nawet korzenne. W sklepie Labuna znajdziesz wybór palonych w Płocku kaw, które zachwycą Cię niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

Twórcy palarni Autumn wychodzą z założenia, że dobra kawa powinna być dostępna dla wszystkich jej miłośników, a nie tylko dla profesjonalistów. Stąd właśnie kawa pakowana w poręczne torebki o zawartości już od 125 gramów. Warto zwrócić uwagę, że kawa od Autumn Coffee to także eleganckie opakowania utrzymane w jesiennych kolorach. Wybór kaw z całego świata wypalanych w Polsce możesz znaleźć w sklepie internetowym Labuna.

Wybierz ulubioną kawę z palarni Autumn Coffee Roasters

Kupując kawę Autumn należy zwrócić też uwagę, że są to propozycje sezonowe. Kawa wypalana jest w zależności od dostępności świeżego ziarna, dlatego niewiele gatunków dostępnych jest przez cały rok. W ofercie Labuny znajdziesz aktualnie na przykład kawy z Gwatemali, Panamy i Hondurasu. Dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem świeżo wypalonej kawy o unikalnym aromacie. Na przykład peruwiańska Los Lajones to zbierana ręcznie kawa urzekająca aromatem dżemu jagodowego, wiśni, kwiatu pomarańczy i gorzkiej czekolady.

Z kolei pochodząca z Hondurasu kawa Pedro Joel Fiallos to orzeźwiający melon i słodki arbuz, które nadają kawie wyjątkowo niecodzienny smak. Kawy gwatemalskie, takie jak na przykład Chepito wyróżniają się kwiatowymi aromatami, znajdziesz w nich na przykład jaśmin i chaber. Natomiast Guatemala Finca to słodkie, dojrzewające w słońcu owoce, które wyjątkowo podkreślają niesamowity smak kawy. Palarnia kawy Autumn Coffee Roasters dostarcza nam produktów nietuzinkowych, które zachwycają każdego konsumenta.