• Kategorie
  • Parametry
  • Blend

Mieszanki kaw najwyższej jakości

Jeżeli chcesz kupić pyszną kawę, to w pierwszym rzędzie musisz zdecydować, czego szukasz. Czy chodzi cię o kawę typu single origin, czy może raczej marzy Ci się kawa blend? Kawa single origin pochodzi z jednej plantacji, a często nawet z jednego zbioru. Natomiast blend składa się z kilku rodzajów starannie wyselekcjonowanych ziaren. Mieszanki są komponowane przez profesjonalnych roasterów, którzy doskonale wiedzą, jak połączyć poszczególne rodzaje ziaren, aby otrzymać dokładnie zaplanowany smak i aromat.

 

W ofercie sklepu Labuna znajdziesz wyjątkowe mieszanki kaw pochodzące między innymi z Panamy, Hondurasu czy Ugandy. Współpracujące z nami palarnie zatrudniają najlepszych specjalistów umiejących w unikalny sposób łączyć ze sobą różne gatunki kaw. W ten sposób powstają blendy takie jak na przykład Autumn Coffee, w której znajdziesz smak dżemu jagodowego, winogron i gorzkiej czekolady.

Czym właściwie jest kawa blend?

Blendy kawowe najczęściej wykorzystywane są do espresso, w którym dają się poznać jako wyrazista kompilacja smaków i aromatów. Mieszanki są bardziej powszechne w użyciu i łatwiej dostępne, co jednak wcale nie oznacza, że są one niższej jakości niż kawy typu speciality. Ziarna kaw jednorodnych, zwłaszcza tych z najwyższej półki, charakteryzują się doskonałą jakością, ale także powtarzalnością. W związku z tym może zdarzyć się, że będzie Ci się podobała jedna cecha kawy, a zabraknie Ci czegoś innego. Na przykład odpowiednią moc nie będzie łączyła się z wymarzoną goryczką. 

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kawę blend. Wyspecjalizowani roasterzy potrafią stworzyć kompozycję łączącą w sobie najlepsze cechy różnych gatunków kawy. W ten sposób powstają mieszanki, w których znajdziesz odpowiednio bogaty aromat płynący z jednych ziaren, intrygującą goryczkę pochodzącą z innych, a od tego wyraźne body i aksamitną teksturę będącą zasługą jeszcze innej. W naszym sklepie Labuna kupisz wyjątkowe mieszanki kaw stworzone z myślą nie tylko o koneserach.

Spróbuj intrygujących mieszanek kaw

Niektórzy klienci sądzą, że kawa blend oznacza napój gorszej jakości. Sprawdź naszą ofertę, a przekonasz się, że niekoniecznie jest to prawdą. Mieszanki kawowe dostępne w naszej ofercie powstają dzięki połączeniu pełnowartościowych ziaren różnych gatunków kaw. Takie rozwiązanie pojawiło się między innymi po to, aby klienci mogli cieszyć się wyborną kawą przez cały rok. W końcu kawa jest produktem sezonowym, który nie może być przechowywany w nieskończoność.

 

Smaku single original nie da się podrobić, a w przypadku blendów można przynajmniej spróbować stworzyć podobnie do siebie mieszanki. Gdy kończy się jeden ze składników mieszanki, można zastąpić go podobnym. Dlatego palarnie zamawiają dużą partię kawy, która jest bazą mieszanki, a pozostałe jej elementy sukcesywnie dopasowują do tego, co pojawia się na rynku. W ten sposób nasi klienci mogą delektować się pyszną kawą nawet wiele miesięcy po zakończeniu zbiorów.