• Kawa z palarni Dear judges coffee

  • Parametry

Dear Judges Coffee — odkryj smaki kawy z mikropalarni

Kawy z mikropalarni Dear Judges Coffee to wysokiej jakości produkty dla miłośników aromatycznych napojów z nutą egzotyki. Ich niepowtarzalny smak z pewnością będzie miłym zaskoczeniem nawet dla kawoszy z wieloletnim doświadczeniem. Pochodzące z odległych zakątków świata ziarna są starannie selekcjonowane, żeby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia z kubkiem kawy w dłoni. Mają też polski akcent, ponieważ są wypalane na Podlasiu. Następnie kawa trafia do Ciebie, a jak głosi motto mikropalarni, każdy może być sędzią kawowym!

Dear Judges Coffee — z miłości do wysokiej jakości kawy

Za sukcesem mikropalarni stoi Janina Łaszkiewicz, znana w branży jako Jane Lash. Pochodząca z Białorusi certyfikowana trenerka AST z zakresu sensoryki i palenia kawy osobiście czuwa nad każdym etapem produkcji. Dzięki pracy sędziny podczas prestiżowych zawodów w parzeniu i paleniu kawy ma też styczność z najlepszymi gatunkami ziaren. Nie bez powodu kawa z palarni Dear Judges Coffee oznacza możliwość poznania smaku napoju z najwyższej jakości odmian ziaren.

Przygoda Jane Lash z branżą kawową zaczęła się kilka lat temu w dość przypadkowy sposób. Podczas wycieczki do Pragi młoda konsultantka IT wybrała się do kawiarni, w której jej uwagę przykuł znajdujący się na sąsiednim stoliku serwer z kawą o urzekającym aromacie. Zamówiła identyczny napój dla siebie i już po chwili przekonała się, że kawa niekoniecznie musi oznaczać jedynie gorzki, mocny smak. Zaledwie kilka miesięcy później Janina otworzyła w Mińsku własną kawiarnię, w której serwowała polecane przez baristów kawy z Etiopii. W międzyczasie rozpoczęła również edukację w zakresie parzenia i palenia kawy, szybko zdobywając uznanie ekspertów w branży. Wisienką na torcie jej kawowej kariery było natomiast stworzenie palarni Dear Judges Coffee.

Czym wyróżniają się kawy Dear Judges Coffee Roasters?

Mikropalarnia założona przez Jane Lash oferuje kawy segmentu specialty, dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiana jest jakość. I dotyczy to dosłownie każdego etapu produkcji. Ziarna pochodzą z miejsc, które zapewniają najlepsze warunki do uprawy drzewek kawowych. W przypadku kawy Dear Judges Coffee z Panamy jest to farma, której część znajduje się na wysokich wzniesieniach położonych na terenie chronionego rezerwatu z wyjątkowo korzystnym klimatem i żyznymi glebami wulkanicznymi.

Równie wysokie standardy obowiązują także w przypadku procesu palenia kawy. Jane Lash w swojej mikropalarni stosuje halogen, którego energia promieniowania zapewnia równowagę między przewodzeniem i konwekcją. Co więcej, elektryczne piece do palenia kawy są zasilane energią pochodzącą z paneli słonecznych. W ten sposób marka Dear Judges Coffee zasługuje również na miano zrównoważonej firmy, dla której ochrona środowiska ma ogromne znaczenie.

Znajdź swoją ulubioną kawę od Dear Judges Coffee

W sklepie Labuna zawsze możesz liczyć na najwyższą jakość kawy. W przypadku marki stworzonej przez Jane Lash masz niepowtarzalną okazję do spróbowania kaw specialty, czyli odmian mogących pochwalić się co najmniej 80 punktami w stustopniowej skali ocen przyznawanych przez certyfikowanych degustatorów. W segmencie specialty ziarna pochodzą z najlepszych zbiorów i są świeżo palone. Na dodatek trafiają do klienta w odpowiednim czasie po wypaleniu. Pozwala to na spożycie kawy w okresie piku smakowego, który w przypadku kawy Dear Judges Coffee z Kolumbii zaczyna się 3-4 tygodnie po paleniu i trwa przez 8 tygodni.

W profilu sensorycznym oferowanych przez nas kaw DJC z Kolumbii i Panamy są obecne cytrusowe i kwiatowe nuty. Jest to zatem świetna propozycja dla kawoszy, którzy chcą poczuć w filiżance odrobinę egzotyki. W przypadku obróbki miodowej napój ma delikatny, owocowy smak z wyraźną słodyczą. Z kolei produkty obrabiane metodą beztlenową zyskują kremową teksturę i kwiatowo-cynamonowy aromat. Profil wypalenia pod filtr sprawia, że kawa z palarni Dear Judges Coffee idealnie sprawdzi się w przypadku Clever Drippera i Aeropressu.