• Kategorie
  • Manufaktura Kawy - Kolumbia Hacienda La Claudina - 250g

Data palenia: 13.01.2022

Profil sensoryczny: Daktyle, Mirabelka, Rum
Obróbka: Natural
Odmiana botaniczna: Castillo, Caturra, Colombia
Profil wypalenia: Pod filtr
43.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0 zł (Warszawa - Płocka 22A) 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier Inpost 13
Kurier DHL 16
Kurier (Pobranie) 17
Waga 0.25 kg

Manufaktura Kawy - Kolumbia Hacienda La Claudina - 250g

Hacienda La Claudina znajduje się w Ciudad Bolívar, tradycyjnym kolumbijskim miasteczku kawowym, położonym około 100 km na południowy zachód od Medellín. Z plantacji rozciąga się spektakularny widok na całą drogę do łańcucha górskiego Los Farallones del Citara, który jest częścią chronionego rezerwatu leśnego. Kawa w La Claudina uprawiana jest na wysokości 1320-1870 m n.p.m. Żyzne, wulkaniczne gleby oraz wilgotne, ciepłe wiatry zapewniają kawowcom optymalny rozwój, na który mają również wpływ znajdujące się w pobliżu lasy deszczowe. Wisienki zbierane są ręcznie i poddawane naturalnej obróbce na mokro. Mikrolot z Hacienda La Claudina to wyselekcjonowana partia arabiki, w której wyczuwalne są nuty daktyli, suszonej śliwki, rumu oraz  mirabelki.

 Profil sensoryczny: Daktyle, Suszona śliwka, Rum, MirabelkaManufaktura Kawy - Kolumbia Finca Los Alpes

Plantatorzy z regionu Finca Los Alpes w Kolumbii mają cały rok ręce pełne roboty. A to wszystko za sprawą występowania tam dwóch pór deszczowych.
Plantacje położone są  w osobliwym mikroklimacie-  na wysokości 1650 - 1950 m. n.p.m., u podnóża gór „Farallones del Citará" blisko lasu Cochuana. Mało tego- od strony Oceanu Spokojnego napływa wilgotne powietrze, od kanionu rzeki Cauca gorące , potoki i wodospady zapewniają nawodnienie. Warunki idealne. Spójrzcie sami na te nuty smakowe.
Profil smakowy: owoce tropikalne, pomarańcza, cukier trzcinowy
 Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.