Kubek termiczny, dla wielu jest niezbędnym elementem wyposażenia. Sprawdzi się niemal w każdej sytuacji — w biurze, podczas pracy zdalnej, w szkole, na spacerze, na rowerze, w samochodzie… Wybór kubka termicznego to także oszczędność pieniędzy, a także ochrona środowiska. Sprawdź nasz mini przewodnik po kubkach termicznych i wybierz idealny dla siebie.

Kubki termiczne zostały stworzone, aby długo utrzymywać pożądaną temperaturę napoju — gorącą lub zimną. Wykonane są z materiału, który pozwala na zachowanie temperatury przez kilka godzin, a niektóre modele trzymają ją nawet ponad dobę!

Rodzaje kubków termicznych

Kubki termiczne stały się bardzo modne, dlatego obecnie naprawdę jest w czym wybierać. Jedna mają kształt butelki, inne są podobne do kubków, np. z McDonalda, inne jeszcze są po prostu zwykłym kubkiem. Wybór kształtów, kolorów jest przeogromny, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Design, designem, jednak najważniejsze jest to, aby kubek jak najlepiej spełniał swoją rolę, czyli jak najdłużej trzymał odpowiednią temperaturę napoju oraz nie przeciekał.

Duży wpływ na utrzymanie temperatury napoju jest rodzaj materiału, z jakiego kubek jest zrobiony. Najlepszą opcją jest wybór kubka ze stali nierdzewnej, który dobrze utrzyma temperaturę, a ponadto nie reaguje z napojem i nie zmienia jego smaku. Są też dostępne kubki termiczne wykonane z ceramiki, a nawet ze szkła.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze kubka termicznego?

Przy wyborze kubka zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • automatyczne zamykanie;
  • łatwość czyszczenia;
  • posiadanie uchwytu, który ułatwia trzymanie.

Jeżeli jeździsz samochodem, zwróć uwagę na szerokość kubka — czy zmieści się do uchwytu na kubki. Niektóre naczynia mogą być za szerokie. Kubki ze stali nierdzewnej są droższe od ceramicznych, ale znacznie dłużej trzymają temperaturę. Są także doskonałe dla dzieci, które mają tendencję do upuszczania rzeczy.

Kubki termiczne — jaki wybrać?

Kubki podróżne są najczęściej dostępne w dwóch rozmiarach — około 300 ml i około 470 ml. Większe są dobre na wodę, piwo czy nawet zupę, a mniejsze są idealne na kawę czy herbatę Są one też łatwe w czyszczeniu, dlatego są chętnie wybierane. Jeśli kupujesz kubek na wędrówkę po górach lub do szkoły dla dziecka warto wybrać te z plastikową obudową, ponieważ są one lżejsze od metalowych.

Jak długo kubek termiczny utrzymuje temperaturę?

W zależności od firmy, materiału, z jakiego są zrobione, kubki termiczne w różnym stopniu utrzymują temperaturę. Z reguły przyjmuje się, że gorące napoje pozostają gorące przez około 6-8 godzin, a zimne nawet do 12 godzin. Kubki ze stali nierdzewnej dłużej utrzymują temperaturę niż kubki ceramiczne. Niektóre kubki termiczne są wyposażone w wyświetlacz temperatury napoju, przez co możemy sprawdzić, czy kawa nam już wystygła, czy jest jeszcze ciepła.

Przegląd kubków termicznych

W naszym sklepie możesz kupić kubki termiczne marki Miir. Firma ta oferuje wiele kubków i butelek termicznych. Wszystkie z nich mają nowoczesny, elegancki design. Kubki wyposażone są w podwójne ścianki i wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki temu długo utrzymują napój gorący lub zimny. Kubki mają szczelną pokrywę, która zapobiega rozlewaniu się zawartości. Kształt kubka jest tak zaprojektowany, że z łatwością mieści się w uchwycie na kubek w samochodzie. Stal nierdzewna powoduje, że są bardzo łatwe w czyszczeniu — wystarczy przepłukać kubek wodą. Pojemność kubków to 240 i 350 ml.

W ofercie są również dostępne butelki termiczne, wyposażone w specjalny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Pojemność butelki to 680 ml. Co ważne, kupując te kubki, wspierasz projekty środowiskowe. Na rynku kupisz różne kubki, w różnych kształtach, kolorach i wzorach, dlatego z pewnością dostosujesz je do każdego wnętrza, torebki, plecaka, czy roweru.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

  • Kupując naczynie termiczne, dokładnie sprawdź produkt. Przede wszystkim zobacz, czy nie ma żadnych zadrapań lub widocznych wad — to znacząco może wpłynąć na jakość i wydajność naczynia termicznego.
  • Powąchaj produkt — sprawdź, czy z butelki nie wydobywa się jakiś zapach.
  • Potrząśnij kubkiem — nie powinno być, słychać żadnych stuknięć czy szelestów.
  • Nie wybieraj najtańszego kubka, jeśli ma Ci służyć na długo. Lepiej zainwestuj w lepszą, renomowaną markę, a z pewnością będzie to dobry zakup.

Kubki termiczne — cena

Najtańsze kubki kupisz już za kilkadziesiąt złotych, lecz jakość również może być niska. Cena kubka zależy głównie od jego wielkości, ale także od zawartych w nim funkcji (np.termometr, cyfrowy wyświetlacz). Za zwykły, dobry kubek o pojemności około 300 ml zapłacimy około 100 zł, ale możemy zapłacić nawet 200 zł. Jeśli kubek ma służyć Ci często i na lata, warto zainwestować więcej pieniędzy, które z pewnością się zwrócą.