• Kawa z Burundi

  • Parametry

Burundi, a dokładnie Republika Burundi, to małe państwo położone w Afryce Wschodniej. Słynie ono z niedużych plantacji kawy uprawianych tradycyjnymi metodami. Mimo braku dostępu do morza rośliny są tam odpowiednio nawadniane, a zbiory z Burundi stanowią ziarna o ponadprzeciętnej wielkości i najwyższej jakości. Udział w uprawach bierze bowiem słodkowodne jezioro Tanganika. Ponadto w regionie tym występują częste deszcze, które dodatkowo zapewniają roślinom właściwy poziom nawodnienia.

Kawa z Burundi – państwa nazywanego „Krajem Tysiąca Wzgórz” – uważana jest za najlepszą wśród wschodnioafrykańskich kaw. Zbiory z plantacji otoczonych przez państwa, takie jak Tanzania, Rwanda i Demokratyczna Republika Konga określa się mianem Burundi AA, co oznacza najwyższą jakość kawy. Czysty smak zawdzięcza ona wysokiemu położeniu upraw (1600-2000 m n.p.m.). Ponadto na wyjątkowy aromat i smak naparów ma praca afrykańskich rolników, którzy szczególną uwagę zwracają na detale i z ogromną dbałością uprawiają swoje ziemie.

Czytaj więcej

Burundi kawa – poznaj jej profil sensoryczny

Kawa z Burundi wyróżnia się delikatnym smakiem. Na jej profil sensoryczny ogromny wpływ ma kraj pochodzenia. Smak różni się też w zależności od rodzaju obróbki. Większość produkcji stanowią odmiany myte, w przypadku których mamy do czynienia z wyjątkowo eleganckim profilem smakowym – nutami jagód i kwiatów. Z kolei kawa po obróbce naturalnej jest bardziej kremowa i słodsza w smaku. Burundi to kawa dla miłośników egzotyki. Stuprocentowa Arabica odznacza się bowiem aromatem cytrusów, cynamonu i lekko czekoladową goryczką. Na jej delikatny smak wpływa też minimalna kwasowość. Ziarna Burundi pozwalają odkryć nowe oblicze czarnego naparu, dlatego kawy z serca Afryki nie mogło zabraknąć w naszym sklepie internetowym. Starannie wyselekcjonowane produkty to specjalność sklepu Labuna, dzięki czemu nasi klienci otrzymują kawę cieszącą się zaufaniem najlepszych baristów.

Dlaczego warto skosztować kawy z Burundi?

Jeśli poszukujesz kawy, którą możesz pić nawet po południu, Burundi – Shady Bru – to bardzo dobry wybór. Charakteryzuje się bowiem średnią zawartością kofeiny. Jest przeznaczona do espresso i alternatywnych metod parzenia. W naszym asortymencie znajdziesz kawę Burundi będącą dziełem założonej w 2009 roku polskiej palarni Lacava. Pasją jej założycieli jest kawa ziarnista pozyskiwana z plantacji zlokalizowanych w Afryce. W smaku Shady Bru dostrzeżesz wiele nut charakterystycznych dla Burundi, ale przede wszystkim nutę kakao, cedru i liści tytoniu. Burundi to kawa ciesząca się uznaniem koneserów Arabiki. Jeśli Ty również należysz do miłośników wysokogatunkowych i szlachetnych napojów, wypróbuj Burundi. To prawdziwa perełka będąca doskonałym uzupełnieniem codziennego relaksu. Można parzyć ją za pomocą różnych metod – ekspresu przelewowego, aeropressu, chemexa czy praski francuskiej. W sklepie Labuna oferujemy różnego rodzaju kawy pochodzące z wielu zakątków świata. Nasza oferta to ponadto kawy, na które można pozwolić sobie bez obaw o stan swojego portfela.