• Termometry do kawy

  • Parametry

Zapalenie miłośnicy kawy korzystają z różnego rodzaju akcesoriów, które ułatwiają przygotowanie napoju zgodnie ze sztuką. Większość metod wymaga bowiem zachowanie odpowiedniej temperatury wody czy mleka. To właśnie wtedy przydają się specjalne termometry. Mają one długą końcówkę, którą wystarczy zamoczyć w cieczy, a następnie odczytać wynik. Takie produkty występują w wielu wariantach, dlatego można z łatwością dopasować odpowiedni do swoich potrzeb.

Czytaj więcej

Termometr do kawy sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy chcesz odpowiednio spienić mleko. Wówczas pozwala on na ustalenie właściwej temperatury, w której płyn pieni się zdecydowanie najlepiej. To świetny gadżet zarówno dla amatorów kawy, jak i profesjonalnych baristów. Znacznie ułatwia on profesjonalne przygotowywanie naparu z wykorzystaniem alternatywnych metod zaparzania, bez wykorzystania zautomatyzowanych ekspresów. Zobacz, jakie modele termometrów do kawy wchodzą w skład naszego aktualnego asortymentu.

Termometry do kawy w wielu odsłonach

Jaki termometr do kawy wybrać? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Wśród dostępnych produktów znajdują się zarówno termometry ze wskazówkami, jak i modele elektroniczne. Wybór odpowiedniego zależy od tego, jaki sposób odczytywania danych trafia bardziej w Twoje gusta. Poszczególne produkty różnią się od siebie także długością końcówki odpowiedzialnej za odczytywanie temperatury. Dłuższe modele pozwalają m.in. na sprawdzanie temperatury w wysokich szklankach czy dzbankach.

Oferujemy też termometry do kawy z dodatkowym uchwytem, pozwalającym na regulowanie długości ich końcówki. Dzięki temu można umieścić je nie tylko w kubku, lecz także w dzbanku. Taki uchwyt da się również zdjąć, w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Dostępne termometry pokazują też zupełnie inny zakres temperatury - niektóre z nich są w stanie wyświetlić wskazanie do nawet 250 stopni Celsjusza. Służą one zarówno do sprawdzania, jak ciepłe jest mleko, jak i woda czy nawet gotowa kawa. Takich produktów nie można umieszczać w piekarniku czy kuchence mikrofalowej.