• Kawa wypalona w stopniu Omni Roast

  • Parametry

Rodzaj wypalania kawy ma bardzo istotny wpływ na jej finalny smak i aromat. Jasno palona jest najjaśniejsza i wyróżnia się wysokim poziomem owocowości. To ponadto rodzaj wypalania, który pozwala wyczuć najwięcej nut smakowych. Z kolei kawa średnio palona ma naturalny i mocniejszy smak. Wyróżnia ją wyważony balans między kwasowością a nutami smakowymi. Ciemnobrązowa barwa zazwyczaj charakteryzuje kawę mocno paloną o wyczuwalnym smaku czekolady. Warto pamiętać, że pomiędzy sposobem wypalania a parzenia kawy istnieje ścisła zależność.

Na rynku kawowym znajdziesz także kawy Omniroast, które nadają się zarówno do zaparzania w ekspresach przelewowych, jak i ciśnieniowych. Ziarna wypalane jako Omniroast można parzyć również przy użyciu alternatywnych do ekspresu ciśnieniowego metod. Są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają kawy odpowiedniej pod ekspres jaki i parzenie ręczne.

Jak smakuje Omniroast?

Kawy Omniroast cechują się delikatnym, łagodnym smakiem i bardzo wysoką głębią. W ich przypadku z łatwością można odgadnąć profil sensoryczny, a nawet pochodzenie. Metoda palenia kawy jako Omniroast stanowi połączenie charakterystycznych cech dla ziaren wypalanych jasno i mocno. Kawa łączy więc kwasowość ze słodyczą, dzięki czemu, mimo że jest uniwersalna, wyróżnia się wyjątkowym charakterem. Złoty środek między naturalną kwasowością a goryczą to typowa cecha Omniroast, co pozwala odgadnąć jej sposób palenia nawet osobom, które dopiero zaczynają przygodę z kawą.

Na czym polega metoda palenia kawy Omniroast?

Aby uzyskać kawę Omniroast, roasterzy spowalniają jej proces prażenia, dzięki czemu staje się ona gładka i zmniejsza się jej kwasowość. Druga metoda palenia kaw Omniroast polega na skróceniu czasu jej prażenia. Obydwa sposoby sprawiają, że kawa zachowuje balans między kwasowością a goryczą.

Jakie kawy Omniroast można zamówić w sklepie Labuna?

W sklepie Labuna znajdziesz kawy Omniroast dostępne w wielu odsłonach. W prezentowanej kategorii czekają na Ciebie naprawdę wykwintne trunki, które z łatwością przygotujesz nawet w zaciszu domowym. Możesz zdecydować się na Runty Roaster Fundament – mieszankę o klasycznych czekoladowych nutach z lekkim posmakiem jasno palonej kawy. Nasza oferta to także kawy Omniroast z Etiopii, Brazylii i Meksyku. Herbatniki, migdały i przyprawy, a może czerwone jagody i orzechy laskowe? Kawy Omniroast charakteryzują naprawdę wyszukane nuty smakowe. Wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy tradycyjnej „małej czarnej”, jak i amatorzy oryginalnych smaków i aromatów. Nasze kawy Omniroast to idealne rozwiązania dla każdego, kto nie chce ograniczać się do jednego smaku i jednego sposobu parzenia. Charakteryzują się one delikatnym smakiem i oryginalnym aromatem, dzięki czemu codziennie znajdują nowych miłośników. Nasza oferta to kawy dostępne w przystępnych cenach, co sprawia, że wśród nich znajdą dla siebie wspaniały produkt wszystkie osoby odwiedzające nasz sklep, niezależnie od zasobności portfela. Zapraszamy do zakupów!