• Automatyczne młynki do kawy

image

  • Parametry

W naszym sklepie możesz zamówić praktycznie wszystkie urządzenia oraz akcesoria przeznaczone dla fanatyków kawy, którzy oczekują wysokiej jakości wykonania oraz korzystnych cen zakupu. Wśród proponowanych produktów warto wymienić młynkiautomatyczne, stanowiące prostą w obsłudze i bardzo wydajną alternatywę do młynków ręcznych. Oferujemy modele firm liczących się na rynku, takich jak Wilfa czy Fellow, już od lat uznawanych przez baristów za najlepsze w swojej klasie. Wszystkie modele sprzedajemy w korzystnej cenie i staramy się je zawsze dostarczyć do odbiorcy tak szybko, jak to tylko możliwe. Przejrzyj koniecznie wszystkie dostępne w naszym sklepie młynki automatyczne do kawy i złóż zamówienie już dziś. W razie pytań napisz do nas lub zadzwoń, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości przed i po zakupie.

Czytaj więcej

Młynek automatyczny czy ręczny?

Młynki do kawy dzielą się na modele automatyczne oraz ręczne, które różnią się między sobą sposobem mielenia kawy i napędem. W młynkach ręcznych do zmielenia kawy niezbędne jest użycie siły poprzez przeniesienie jej wprost na rączkę. To ona wprawia w ruch znajdujące się we wnętrzu ostrza bądź żarna. Z kolei młynki automatyczne są zasilane energią elektryczną przekazywaną do silnika, dlatego w ich przypadku należy mieć stały dostęp do prądu. Różnią się od modeli ręcznych między innymi wyższą wydajnością, znacznie łatwiejszą obsługą i znakomitym efektem końcowym mielenia. Z kolei cechą tradycyjnych młynków ręcznych jest „dusza”, która dla wielu kawoszy jest ważniejsza niż aspekty praktyczne. Młynki ręczne są ponadto znacznie mniejsze i zajmują niewiele miejsca w kuchni. Do wnętrza młynka automatycznego można też wsypać znacznie więcej ziaren, dzięki czemu można jednorazowo zmielić ilość ziaren wystarczającą do przygotowania kawy dla całej grupy znajomych. 

Czym powinien charakteryzować się młynek automatyczny?

Najważniejszym elementem młynka automatycznego do kawy jest rodzaj zastosowanej części tnącej. Młynki dzielą się na modele ostrzowe lub żarnowe. Wersje ostrzowe są obecnie znacznie mniej popularne niż żarnowe z kilku podstawowych powodów. Najważniejszym jest fakt, iż obracające się ostrza siekają kawę, zamiast ją mielić, wskutek czego bardzo ciężko jest osiągnąć równomierny i przewidywalny efekt mielenia. Ma to ogromny i negatywny wpływ na smak kawy. Żarna z kolei dokonują prawidłowego mielenia ziaren kawy w sposób powtarzalny i bardzo precyzyjny. Kawa jest zmielona równomiernie, dzięki czemu z ziaren można wyciągnąć dosłownie cały aromat. Dobry młynek automatyczny powinien charakteryzować się również wysoką jakością zastosowanych materiałów. Producenci takich urządzeń sięgają po stal, aluminium, szkło oraz naturalne drewno, czyli surowce, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz doskonałą estetyką.

Czym się kierować podczas zakupu młynka automatycznego?

Wiele osób decydujących się na zakup młynka do kawy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne podczas zakupu jest jego pochodzenie. Niska cena w niektórych sklepach nie bierze się znikąd. W wielu z nich znajdziemy między innymi używane już produkty, egzemplarze bez jakiejkolwiek dokumentacji, a także urządzenia po zwrotach lub podróbki. Nie daj się nabrać – kupuj wyłącznie w sprawdzonych i pewnych sklepach. Nasz sklep Labuna.pl jest jednym z nich. Od początku istnienia priorytetem dla naszej marki była wyselekcjonowana oferta składająca się wyłącznie z produktów godnych zakupu. Właśnie dlatego stawiamy na rozpoznawalne marki, które są doskonale znane w kręgu osób zainteresowanych przygotowywaniem wyśmienitej kawy między innymi w domowych warunkach. 

 

Zamów już dziś, a w razie chęci skontaktowania się z nami napisz do nas lub zadzwoń.