📢 Wysyłki DPD Pickup! Teraz 6,99zł, uzupełnij zapasy kaw   

Kawa Indonezja

Liczba produktów: 4

Odwiedziłeś nasz sklep, ponieważ poszukujesz wysokiej jakości kawy? W sklepie Labuna czeka na Ciebie wiele wysokogatunkowych produktów. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez „małej czarnej”, odkryj, jak smakuje kawa z Indonezji! Republika Indonezji obejmuje aż 16 000 górskich wysp wulkanicznych z wyjątkowo żyznymi glebami, na których uprawia się kawowce, i jeden z dziesięciu największych producentów kawy na świecie. Początki upraw drzew kawowych w Indonezji sięgają przełomu XVII i XVIII wieku - czasu holenderskiej kolonizacji. Z tego względu pierwsze kawowce były tu uprawiane przez osiedleńców. Od połowy XIX wieku w Indonezji przeważały plantacje Arabiki. Z powodu rdzy kawowej, która zaatakowała drzewa kawowe, zaczęto uprawę odporniejszego gatunku, czyli Robusty.

Czytaj więcej

Kilka słów o regionach upraw kawy w Indonezji i metodach obróbki

Pierwszym regionem upraw kawowca w Indonezji są obecne tereny Jakarty. Dziś najwięcej kawy produkuje się na Jawie i Sumatrze. Zdecydowanie mniejsze ilości wytwarzane są na wyspie Bali. Regiony te wyróżniają równikowe warunki klimatyczne sprzyjające uprawie drzew kawowych. Duże znaczenie dla produkcji ma również wulkaniczne podłoże. Najpopularniejsze rodzaje obróbki kawy to sucha i mokra. W Indonezji mamy do czynienia jeszcze z jedną metodą. „Wet-hulled proces” jest dużo bardziej skomplikowany i czasochłonny. Owoce kawowca osusza się do uzyskania wilgotności 30-35%, a następnie poddaje mechanicznemu łuskaniu i długotrwałemu suszeniu. W wyniku tego procesu uzyskuje się zielono-niebieskie ziarna i ciężki, ziołowy oraz ziemisty profil sensoryczny. Wyczuwalna jest także czekoladowa i tytoniowa nuta.

Jaką indonezyjską kawę możesz zamówić w naszym sklepie?

W asortymencie sklepu Labuna czeka na Ciebie wyłącznie najlepsza kawa. Indonezja odkryje przed Tobą niebanalne smaki i aromaty czarnych naparów. Możesz zdecydować się na kawę Rum Baba o przyjemnej kwasowości rabarbaru i słodkim finiszu. Jeśli poszukujesz naprawdę wyjątkowej „małej czarnej”, wypróbuj Ingagi Coffee. Jest to wyjątkowo klarowna kawa o wyczuwalnym aromacie winogron i brzoskwini podkreślonym zieloną herbatą i imbirowo-cytrynowym smakiem trawy cytrynowej. Ingagi Coffee będzie idealna do French Press’a, drippa i aeropress’a. Miłośnikom smaku kakao polecamy propozycję z palarni Friedhats. To kawa z Indonezji po 14-dniowej fermentacji beztlenowej. Dzięki temu procesowi ziarna mają złożoną kwasowość i jedwabistą teksturę. Smak kawy po fermentacji beztlenowej charakteryzuje się wysoką słodyczą. Także kwasowość jest zdecydowanie przyjemniejsza i łagodna. Na uwagę zasługuje kremowe body, które ubogaca trunek.

Kawa segmentu speciality

Zdecydowana większość upraw drzew kawowych w Indonezji dotyczy robusty. Jednak znajdziemy tu także doskonałe uprawy kawy speciality przede wszystkim w regionach, takich jak Sulawesi czy Sumatra. Uprawa oraz obróbka ziaren odbywają się tutaj na zasadach sprzed kilkudziesięciu lat. Plantacje są niewielkie, a produkcja naturalna, co stanowi pewność doskonałej jakości ziaren. Kawa z Indonezji speciality pochodzi wyłącznie z najświeższych zbiorów. Jest także gwarancją świeżego wypalania, czystego i wyjątkowego smaku. Ponadto kawa speciality to ziarna najwyższej jakości zachowanej na każdym etapie produkcji kawy – od zasadzenia aż po filiżankę trunku, który jest naprawdę niezwykle oryginalny. Co powiesz na połączenie słodkiej czekolady, tytoniu i nuty rabarbaru? Indonezyjskie kawy potrafią zaskakiwać wyjątkowo złożonymi profilami smakowymi.

Kopi Luwak – najdroższa indonezyjska kawa

Nie wiesz, co to Kopi Luwak? My się cieszymy ponieważ kawy tego rodzaju są nieetyczne, w dzisiejszych czasach ich produkcja łączy się z cierpieniem zwierząt hodowanych na skalę przemysłową. To kawa pochodząca z Indonezji i uważana za najdroższą na świecie. Jej ziarna uzyskuje się w nietypowy sposób. Udział w tym procesie ma łaskun palmowy, czyli inaczej luwak. To drapieżny ssak przypominający krzyżówkę lisa z kotem. Jego układ pokarmowy nie trawi ziaren - luwak wydala je w nienaruszonym stanie. Jednak zanim do tego dochodzi, ziarna kawowca poddane procesom zachodzącym w żołądku łaskuna zyskują wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim tracą gorzki smak i nabierają łagodnego aromatu. Nie bez powodu Kopi Luwak przez długi czas uznawało się za najdroższą kawę świata. Na cenę wpływają bowiem ograniczone możliwości produkcji. Łaskuny palmowe jedzą niewielkie ilości owoców kawowca. Ponadto obróbka ziaren jest wymagająca i czasochłonna. Muszą one przejść przez staranny proces oczyszczania. Następnie poddawane są tradycyjnemu wypalaniu – na patelni. Kawa Kopi Luwak miała swoją chwilę sławy. Na szczęście jest wiele bardzo dobrych ziaren z Indonezji, jakości speciality, które warto spróbować. W sklepie Labuna nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby delektować się wysokogatunkową kawą. Nasza oferta to kawy z Indonezji oferowane w przystępnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i zapraszamy do zakupów!