• Kategorie
  • Szukaj
  • AeroRress

image

Aeropress, czyli oryginalny sposób parzenia kawy

Na szczęście dawno minęły czasy, kiedy najczęstszą metodą zaparzania kawy było wsypanie jej do szklanki i zalanie wrzątkiem. Współcześnie możemy wybierać spośród różnorodnych metod zaparzania kawy. W wielu domach znajdziemy mniej lub bardziej skomplikowane ekspresy ciśnieniowe, lub przelewowe albo stawiane na kuchence kafeterki. Jednak jeżeli należysz do entuzjastów oryginalnych rozwiązań, to z pewnością spodobają ci się nasze oryginalne akcesoria do kawy.

W sklepie Labuna mamy nie tylko doskonałą kawę, ale także różnego typu urządzenia, które pozwolą Ci osiągnąć doskonały napar, który rozpieści Twoje zmysły. Wśród nich mamy między innymi bardzo interesujące urządzenie- aeropress. To jedna z alternatywnych metod parzenia kawy, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w domu.

Jak działa aeropress?

Urządzenie aeropress zachwyca przede wszystkim prostą budową i łatwością użytkowania. W przeciwieństwie do tradycyjnych ekspresów nie tylko trudno go zepsuć, ale także można obserwować przebieg całego procesu parzenia kawy. Aeropress to „duża strzykawka” złożona z głównej tuby, czyli otwartego cylindra. Do niego wkłada się zakończony gumową uszczelką tłok, który zamyka główną komorę od jednej strony. Chcąc zaparzyć kawę, należy postawić aeropress na tłoku, wsypać porcję zmielonej kawy i zalać ją gorącą wodą.

Następnie należy ją zamieszać, zakręcić od góry sitkiem z założonym filtrem i odczekać chwilę. To jak długo potrwa parzenie, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Ostatnim krokiem jest odwrócenie urządzenia tłokiem do góry i przeciśnięcie kawy bezpośrednio do kubka. Można także zrobić kawę w sposób tradycyjny, czyli bez odwracania aeropressu. Uzyskany w ten sposób napar będzie lżejszy w smaku, o niższym body niż w pierwszej metodzie, ale wiele osób podkreśla, że w ten sposób uwidaczniają się bardziej owocowe posmaki kawy.

Kup wyjątkowy aeropress w sklepie Labuna

Jednak aeropress to coś więcej niż tylko urządzenie do parzenia kawy. Równie dobrze możesz przyrządzić sobie w nim wyśmienitą cascarę, a nawet herbatę czy zioła. To doskonała alternatywa dla klasycznych metod parzenia. Niewątpliwą zaletą urządzenia, jakim jest aeropress, jest jego wielkość. Z powodzeniem zmieści się w wakacyjnej walizce czy plecaku i dzięki niemu będzie można cieszyć się ulubiona świeżo parzoną kawą nawet z dala od domu.

W sklepie Labuna kupisz poręczne aeropressy, dzięki którym twoja ulubiona kawa zawsze będzie w zasięgu ręki. Jeżeli często podróżujesz to idealnym rozwiązaniem będzie Aeropress Go, który możesz złożyć tak, aby zmieścił się do kubka. Wykonane z trwałego plastiku urządzenie to wymarzony towarzysz każdej podróży - kompaktowy i niezawodny. Jeśli masz nieco więcej miejsca, zdecyduj się na egzemplarz w pokrowcu, dla większej wygody dołączyliśmy do niego lejek, mieszadło, miarkę oraz 350 filtrów.

Oprócz aeropresów mamy także dodatkowe akcesoria do kawy takie jak filtry, sitka, a także rewelacyjną pokrywkę travel cap, która umożliwi Ci transport ziaren lub świeżo zmielonej kawy.