• Ręczne młynki do kawy

  • Parametry

Świeżo zmielona kawa charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Alternatywą dla młynków elektrycznych są żarnowe, ręczne młynki do kawy, które znajdują się w bogatej ofercie naszego sklepu internetowego Labuna. Przekonaj się, że ręczne młynki dostępne w ofercie Labuna spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą cieszyć się codziennym smakiem Twojej ulubionej kawy.

Czytaj więcej

 

Ręczne młynki do kawy - najważniejsze informacje

Żarnowy młynek do kawy zbudowany jest z żaren, jak sama nazwa wskazuje. W trakcie mielenia dwa żarna się obracają, dzięki czemu ziarno kawy zostaje zmiażdżone. Jest to pożądany efekt, gdyż w tym przypadku ziarna mogą uwolnić wszystkie swoje walory smakowe. Warto zauważyć także, że w młynkach tego typu nie wytwarza się wysoka temperatura. Zbyt wysoka temperatura powoduje bowiem, że kawa staje się gorzka i niesmaczna. Młynki te w prosty i bardzo szybki sposób mielą ziarna kawy, jednocześnie sprawiając sporo przyjemności już w trakcie przygotowywania kawy. Już po chwili można się więc delektować nieporównywalnym z żadnym innym, aromatem unoszącym się w powietrzu. Podczas zakupu można wybrać ręczny młynek do kawy stalowy lub ceramiczny.

Młynek do kawy ceramiczny i stalowy - najistotniejsze różnice

Młynek stalowy, jak i ceramiczny posiadają wiele zalet, ale też różnią się kilkoma cechami. Przed podjęciem decyzji o ich zakupie, zdecydowanie warto poznać je wszystkie. Młynek stalowy charakteryzuje się wysoką trwałością. Ten typ młynka pracuje cicho i nie pozostawia metalicznego smaku w kawie. Urządzenie to doskonale mieli kawę. Z kolei ceramiczny młynek do kawy jest trochę mniej trwały niż model stalowy. Żarna ceramiczne są delikatniejsze, w trakcie mielenia ziaren kawy może się pojawiać nieco więcej pyłu. Zdarza się, że pył powoduje gorzki smak kawy. Produkt ten w czasie mielenia nie podgrzewa kawy, a jego praca jest cicha. 

Ręczny młynek do kawy - szeroki wybór

W ofercie sklepu internetowego Labuna dostępnych jest wiele atrakcyjnych pozycji, wśród których można znaleźć wysokiej jakości młynki ręczne do kawy. Wyposażono je do wyboru w żarna stalowe, jak i ceramiczne. Asortyment naszego sklepu obejmuje sprawdzone marki takie jak Timemore, Barista Space, Hario oraz Rhinowares. Produkty te dostępne są w klasycznych odsłonach kolorystycznych, jak: bieli, czerni czy stalowym. Warto również podkreślić, że proponowane młynki ręczne do kawy różnią się przekrojem poprzecznym. Należy wyróżnić tu kształt koła oraz kwadratu. Bez wątpienia każdy model wyróżnia się nowoczesnym, jak i bardzo unikalnym designem. Dzięki temu każdy miłośnik kawy znajdzie idealny produkt dla siebie.

Wysokiej jakości młynek do kawy żarnowy - modele ceramiczne

Ciekawą propozycją na początku drogi z kawą jest z pewnością młynek do kawy Hario Mini Mill Slim Plus, który oferuje szeroki wybór produktów. Model ten ma możliwość regulowania stopnia zmielenia kawy, jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu czystości. Kolejną propozycją jest żarnowy młynek do kawy Rhinowares Hand Coffee Grinder. Zastosowano w nim żarna stożkowe, samozaciskowe. Atutem tego modelu jest kilka stopni mielenia ziaren kawy oraz stabilna rączka, którą można w łatwy sposób zamontować. Pozostałe modele to również:Hario Ceramic Coffee Mill Mini, Hario PRISM Aluminum Alloy czy choćby Hario Smart G Coffee Mill Czarny.

Profesjonalny młynek do kawy żarnowy - modele stalowe  

Oferta młynków z żarnami stalowymi jest równie bogata. Godną uwagi propozycją jest z pewnością model Timemore - C2 Black. Produkt ten posiada stylowy design, a także aluminiowy pojemnik na kawę. To bardzo trwały młynek, który charakteryzuje idealna stabilizacja stalowych żaren, co przekłada się na równość przemiału. Kolejną propozycję stanowi model Barista Space w kolorze srebrnym, który wyróżnia się również dobrą stabilizacją żaren. Posiada również regulację grubości mielenia, dzięki czemu to wysokiej jakości produkt. Młynki do kawy z żarnem stalowym to także: Timemore - Slim Black, Timemore - Nano Grinder Black czy Timemore - Chestnut G1 Black, który otrzymał prestiżową nagrodą RedDot Award 2017.