Urodziny HAYB -5% 🎂 Przy zakupie dwóch kaw Single Origin próbka kawy Chillwave - Gratis🎁
W dniach 15-21.07.2024

Kawy ziarniste Liczba produktów: 125

Najlepsza kawa ziarnista na świecie

Miłośnicy kawy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że aby móc delektować się pysznym napojem w zaciszu własnego mieszkania, potrzebna jest odpowiednia kawa ziarnista. Niemniej istotny jest sposób jej zaparzania, jednak bez aromatycznych palonych ziaren nie uda się wyczarować idealnej filiżanki kawy. Sklep Labuna powstał z miłości do kawy - dzielimy się z naszymi klientami nie tylko najlepszą kawą ziarnistą na świecie, ale także wiedzą na jej temat. 

Czytaj więcej

 

Nie będziemy się spierać na temat tego, która kawa jest najsmaczniejsza - to w końcu rzecz gustu. Dajemy Ci do wyboru szerokie spektrum kaw z całego świata. Niezależnie od tego, czy uważasz, że najpyszniejsza kawa ziarnista to arabica, czy też robusta, u nas znajdziesz wiele interesujących kawowych propozycji. Nie znajdziesz u nas kaw marketowych - stawiamy wyłącznie na produkty najwyższej jakości. Współpracujemy z najlepszymi palarniami, takimi jak na przykład LaCava, Qualia Caffe czy Roastains. Dzięki temu możemy zagwarantować, że nasza kawa ziarnista spełni Twoje oczekiwania.

Jaką kawę ziarnistą wybrać?

To jedno z tych pytań, na które trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wielbiciele kawy delikatnej o mniejszej zawartości kofeiny uznają, że najlepszą kawą ziarnistą jest arabica. Natomiast osoby, dla których najważniejszy jest pobudzający efekt espresso, chętniej wybierają robustę. W naszym sklepie znajdziesz kawy ziarniste, które trafią zarówno w gusta miłośników mocnych naparów, jak i tych, którzy wolą kawę o łagodniejszym charakterze.

Nasze propozycje to kawy o różnym poziomie wypalenia, a co za tym idzie, o zróżnicowanym smaku. Znajdziesz wśród nich kawy o intrygujących nutach przywodzących na myśl powidła śliwkowe, mleczną czekoladę, toffi, wanilię, a nawet rum. Poznaj wyjątkowe aromaty naszych kaw, przekonaj się, że to naprawdę czarodziejski napój, który może uwodzić smakiem. Pozwól sobie na relaks w towarzystwie najlepszej kawy ziarnistej na świecie.

Dopasuj kawę ziarnistą do metody parzenia

Aby uzyskać najsmaczniejszy napar, należy dobrać ziarna w zależności od tego, jaką metodą planujesz zaparzyć kawę. Jeżeli nie jesteś pewien na, którą z naszych propozycji się zdecydować, to chętnie udzielimy Ci niezbędnych wskazówek. Odpowiedni sposób zaparzania pozwoli Ci delektować się najpyszniejszą kawą w zaciszu własnego domu. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w każdym ziarnie, należy dopasować je do metody parzenia.

Wiele osób zaparza kawę w ekspresach ciśnieniowych. Jeśli jednak zechcesz skorzystać z metod alternatywnych, takich jak kawiarka, chemex czy aeropress, to warto zwrócić uwagę na dobór ziaren i stopień ich zmielenia. Decydując się ekspresy przelewowe, lepiej sięgnąć po mocniej zmielone ziarna. Z kolei w przypadku kawiarki nie jest to aż tak istotne.

Skąd pochodzą nasze kawy ziarniste?

Tworząc asortyment naszego sklepu, staramy się umożliwić naszym klientom jak największy wybór kawy ziarnistej. Dlatego współpracujemy z wieloma palarniami, które sprowadzają kawę z najdalszych zakątków świata. Oprócz dość popularnych propozycji, czyli kawy pochodzącej z Kolumbii, Etiopii czy Brazylii, mamy także kawy z Kongo, Gwatemali, Jemenu czy Hawajów. Każda z nich różni się smakiem i aromatem - wynika to z różnic pomiędzy poszczególnymi odmianami kawy oraz ze sposobu jej obróbki.

Niezależnie od tego, skąd pochodzi dostępna w naszym sklepie kawa ziarnista, cena zawsze jest atrakcyjna. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na spróbowanie naprawdę wyjątkowych kawowych kompozycji bez obawy o stan swojego portfela. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jak różnorodne smaki i aromaty kawy ziarnistej znajdziesz na naszych wirtualnych półkach. Każda z naszych kaw ziarnistych jest bardzo dokładnie opisana, co pozwoli Ci na wyobrażenie sobie jej smaku jeszcze przed zakupem. Pozwól sobie na aromatyczną podróż po całym kawowym świecie.