• Kawa z holenderskiej palarni Friedhats

image

  • Parametry

Friedhats jest palarnią z siedzibą w Amsterdamie, zajmuję się pozyskiwaniem i paleniem najlepszej, najciekawszej kawy, jaką uda im się znaleźć. Ich celem jest zapewnienie spójnych, wysokiej jakości palonych ziaren kawy. Chcą sprzedawać tylko kawę, która smakuje najlepiej, konsekwentnie, z przejrzystością i uczciwością. Kawy kupują bezpośrednio od producentów i od zaufanych importerów w całej Europie. Założyciele Lex Wenneker, Dylan Sedgwick. Lex jest holenderskim mistrzem baristy 2015, 2016 i 2018, finalistą Mistrzostw Świata Barista 2016 oraz zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Barista 2018.

Współczesny rynek oferuje wiele możliwości, również, jeśli chodzi o wybór kawy i akcesoriów niezbędnych do jej przygotowania. Wychodząc naprzeciw najbardziej wygórowanym oczekiwaniom kawoszy i profesjonalnych baristów, powstał sklep internetowy Labuna.pl. Na naszej stronie znajdziesz między innymi szeroki wybór akcesoriów i urządzeń, które świetnie sprawdzą się nie tylko w kawiarni czy restauracji, ale będą również przydatne w prywatnej kuchni.    Pełen asortyment obejmuje młynki, dzbanki, czajniki, filtry oraz wiele, wiele więcej elementów, które docenią osoby chcące przenieść codzienne parzenie kawy na znacznie wyższy poziom. W ofercie posiadamy również kawy, bez których to wszystko nie byłoby możliwe — są to najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowane produkty pochodzące z oferty znanych i cenionych palarni kawy w Europie. Każda z nich posiada w swojej ofercie kawy cieszące się uznaniem i posiadające liczne certyfikaty jakości — wiele z nich ma na swoim koncie również nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach.

Najlepsze kawy ze znanych palarni na wyciągnięcie ręki

W naszym sklepie Labuna.pl czekają na Ciebie kawy z różnych zakątków świata, w tym z Ameryki Środkowej i Południowej, Azji czy Afryki. Ich paleniem i dystrybucją zajmują się znane palarnie kawy, które na swoim fachu znają się jak nikt inny. Wiele z nich znajdziesz w naszym sklepie — najbardziej popularne palarnie, których produkty oferujemy naszym klientom to m.in.: April Coffee Roasters, Enklawa Palarnia Kawy, Hard Beans, Figa Coffee, HAYB, LaCava, Kyoto Coffee Roasters, Rum Baba Coffee czy Mikropalarnia.

Prawdziwym hitem są również kawy pochodzące z oferty Friedhats Amsterdam — palarni znajdującej się w jednym z największych holenderskich miast. Twórcy firmy stawiają na najwyższą jakość oferowanych produktów i zajmują się paleniem jedynie najlepszej, najciekawszej kawy, jaką uda im się znaleźć. Jednym z założycieli palarni Friedhats jest Lex Wenneker — finalista Mistrzostw Świata Barista 2016 oraz holenderski Mistrz Baristy z 2015, 2016 i 2018 roku. To robi wrażenie!

Wysokiej jakości kawy pod filtr o różnych profilach sensorycznych

Kawy od Friedhats to z całą pewnością produkty wyjątkowe i niepowtarzalne — świadczy o tym między innymi różnorodność profili sensorycznych, w których rozsmakują się wytrawni smakosze kawy i nie tylko. W naszym sklepie czekają na Ciebie kawy Friedhats, w których na pierwszy plan wysuwają się aromaty między innymi: czarnej herbaty, cytrusów, czekolady, karmelu, orzecha, słodkich przypraw czy suszonych owoców.

Bogactwo smaków i aromatów to z całą pewnością zasługa indywidualnego klimatu upraw i regionu, z którego pochodzą wybrane ziarna. Doskonale wiedzą o tym założyciele palarni Friedhats, którzy oferują swoim klientom kawy pochodzące z różnych, często bardzo odległych zakątków świata. Wśród najbardziej popularnych odmian znajdziesz na przykład: Red Bourbon z Rwandy, Java Radiophare z plantacji w Indonezji, brazylijską Acaiá o gładkim, syropowym body i czekoladowych nutach oraz lekko kwiatową Hangadhi z Etiopii.

A może czas na eksperymenty?

Znalezienie idealnej kawy, a właściwie odpowiadającego nam smaku to przysłowiowa ruletka. Aby jak najbardziej ułatwić naszym klientom wybór, stworzyliśmy indywidualne karty każdego produktu, na których znajdziesz najbardziej przydatne informacje, które go dotyczą. Dowiesz się z nich między innymi, jaka jest data i profil wypalenia oraz profil sensoryczny kawy, poznasz jej odmianę botaniczną i rodzaj obróbki oraz poczytasz komentarze i opinie napisane przez osoby, który już zdążyły jej spróbować.

Jeśli nadal nie wiesz jaka kawa najbardziej przypadnie Ci do gustu albo po prostu chcesz poeksperymentować, to koniecznie skontaktuj się z nami na naszym czacie. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na pytania i doradzą w wyborze najlepszego rozwiązania. Jeśli chcesz, możesz też napisać do nas maila lub zadzwonić pod podany na stronie numer infolinii.