• Filtry do kawy Hario

  • Parametry

Alternatywne metody parzenia kawy zyskały już wielu miłośników na całym świecie. Wśród nich bardzo popularna jest metoda z wykorzystaniem akcesoriów do przygotowania kawy  japońskiej firmy Hario. W ofercie naszego sklepu posiadamy serwery, młynki czy drippery. Ważnym elementem procesu parzenia kawy jest filtr oddzielający napar od zmielonych ziaren kawowca. 

Dostępne na stronach naszego sklepu papierowe filtry Hario zostały zaprojektowane z myślą o zaparzaczach Hario. Filtry papierowe mają wiele zalet w porównaniu z metalowymi czy plastikowymi filtrami wielokrotnego użytku. Wysokiej jakości papier doskonale oddziela nawet najmniejsze cząstki fusów. Zatrzymuje je na swojej powierzchni, dzięki czemu przygotowana kawa zaskakuje klarownością i delikatnością smaku.Filtr papierowy Hario dzięki swojej chłonności i szczelności zatrzymuje także oleje występujące w kawie. Filtry te, w odróżnieniu od filtrów metalowych, nie wymagają mycia. Są jednorazowego użytku. Dodatkowo są w pełni biodegradowalne, przez co nie zaśmiecają środowiska.

Rodzaje dostępnych filtrów Hario

Papierowe filtry Hario są idealnie dopasowanie do zaparzaczy tej marki. Filtry dostępne są w kilku rozmiarach i przeznaczone są do odpowiednich modeli zaparzaczy. I tak dla zaparzacza V60 01 został zaprojektowany filtry VCF – 01, dla zaparzacza V60 02 dedykowany filtr to VCF - 02, a dla zaparzacza V60 03 najodpowiedniejszy będzie filtr VCF- 03.

Smakosze kawy zalecają, aby przed użyciem filtr papierowy przelać ciepłą wodą. Czynność ta z jednej strony opłucze filtr, dzięki czemu kawa nie będzie miała papierowego posmaku. Z drugiej strony przygotuje filtr do lepszej filtracji, rozgrzeje dripper, a uzyskany napar będzie miał pełniejszy smak i aromat. 

Filtry papierowe są najczęściej używane przez zawodowych baristów. Dzięki dużej chłonności i szczelnej strukturze potrafią dokładnie oddzielić fusy od naparu. Kawa zyskuje doskonałą klarowność i wyśmienity bogaty smak.