• Łyżki do cuppingu

  • Parametry

Professional cupping set to nic innego jak zestaw do cuppingu, czyli degustacji kawy. To wciąż mało popularna praktyka, kojarzona głównie z profesjonalnymi lokalami dla miłośników kawy. Obecnie cuppingi kawy organizowane są przez profesjonalistów by sprawdzić jakość wypałów, by sprawdzić preferencje klientów, ale również po to by uczyć jak można rozwijać umiejętności sensoryczne. Tego typu wydarzenia są atrakcją dla prawdziwych miłośników tego napoju, a także urozmaiceniem dla samych baristów. Łyżeczki niezbędne do przeprowadzenia degustacji pojawiają się zarówno w kawiarniach, jak i palarniach czy w wielu innych miejscach, w których gromadzą się koneserzy kawy.

Czytaj więcej

Łyżki do cuppingu mają charakterystyczny kształt, który ułatwia siorbanie napoju. Dzięki temu można łatwo ocenić jego zapach oraz smak. W ten sposób specjaliści wykrywają też ewentualne defekty w samych ziarnach. Z wykorzystaniem łyżek do cuppingu można również stworzyć mieszanki ziaren. Warto jednak wiedzieć, że istnieje co najmniej kilka rodzajów cuppingu. Do każdego z nich wykorzystuje się jednak te same akcesoria, czyli m.in. cupping spoon.

Wysokiej jakości produkty do cuppingu

W naszym asortymencie znajdziesz łyżki do cuppingu w wielu odsłonach. Są to produkty wysokiej jakości, wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten wykazuje dużą odporność na działanie wody, w tym także na mycie w zmywarce. Dzięki temu łyżka cuppingowa trafia w gusta osób stawiających na funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Oferujemy wiele różnych łyżek do cuppingu. Niektóre z nich występują również w zestawach z pokrowcem. To idealny pomysł na prezent dla baristy czy miłośnika kawy. Dla wielu osób cupping jest ciekawostką, z której istnienia nie zdawały one sobie sprawy. Poszczególne łyżki do cuppingu różnią się od siebie kształtem, wymiarami, marką, a także sposobem wykonania. Niektóre z nich zostały pokryte srebrem, dlatego cechują się pięknym, szlachetnym wyglądem. Przykładem może być W.Wright Large Cupping Spoon, która ma specjalny wygrawerowany napis umieszczony na odwrocie trzonka.