• Filtry do Chemexa

  • Parametry

Alternatywne sposoby parzenia kawy z roku na rok zyskują na popularności. Większość tych metod opiera się na  filtrowaniu kawy za pomocą filtrów papierowych. Wysoka jakość filtrów i brak konieczności ich czyszczenia po każdym użyciu sprawia, że są niezwykle praktyczne. Dobrej jakości filtry papierowe wykonane są ze specjalnie przygotowanego papieru, który nie przemaka i nie przerywa się podczas parzenia kawy. Dzięki równomiernie rozłożonym, drobnym porom papierowy filtr Chemex idealnie oddziela fusy od naparu. Filtry papierowe w odróżnieniu od metalowych sprawdzą się w drobno mielonej kawie. Kawa parzona za pomocą filtrów papierowych jest klarowna i zyskuje wyjątkowy smak i aromat.

Najważniejszym elementem decydującym o wyborze filtrów jest ich dopasowanie do urządzenia, w którym parzymy kawę. 

W naszej ofercie posiadamy oryginalne filtry do Chemexa. Zostały zaprojektowane z myślą o zaparzaczach Chemex Classic Coffee Maker. Urządzenia te dostępne są w kilku rozmiarach. W zależności od pojemności naczynia dostępne są zaparzacze na 3, 6, 8 lub 10 filiżanek.  

Rodzaje dostępnych filtrów Chemex

W ofercie mamy dwa typy filtrów do Chemexa różniące się rozmiarem. Filtry małe, okrągłe przeznaczone do zaparzacza Chemex Coffee Maker 3 filiżanki. Natomiast do zaparzacza  Chemex Coffee Maker 6, 8 lub 10 filiżanek oferujemy większe filtry. Mają kształt  kwadratowy. Są już złożone w kształt stożka i gotowe do użycia. Choć można je składać w sposób również w inny sposób, w tzw. rozetę.

W ofercie posiadamy filtry w kolorze białym i brązowym. Filtry białe to filtry przygotowane z papieru poddanego obróbce chemicznej – wybielaniu. Kawa przygotowana z użyciem  białych filtrów pozbawiona jest posmaku papieru. Proces produkcji brązowych filtrów jest prostszy i bardziej przyjazny dla środowiska. W przypadku brązowych filtrów ważne jest, aby przed ich użyciem przepłukać je gorącą wodą. Zabieg ten pozwoli zniwelować papierowy posmak w kawie oraz przygotuje filtr do lepszej filtracji. 

Wszystkie filtry Chemex dostępne na naszej stronie są oryginalne i zostały wyprodukowane w USA. Tylko oryginalne produkty zapewnią idealną klarowność naparu. Każde opakowanie zawiera 100 sztuk gotowych do użycia filtrów. Taka ilość pozwala na parzenie ulubionej kawy przez długi czas. 

Ciesz się smakiem wyśmienitej kawy w zaciszu swojego domu. Kupuj tylko oryginalne produkty, a będziesz miał gwarancję przygotowania wyśmienitej kawy, która zachwyci smakiem i aromatem.