• Kawiarki w rozmiarze 2tz

Rozmiar 2tz - 100ml

Parzenie porannej kawy dla wielu jest codziennym, porannym rytuałem. Jeśli nie potrzebujesz przygotować naraz jej dużej ilości dla najbliższych, możesz skupić się na wybraniu modeli z rodziny tak zwanych kawiarek 2tz. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim ilość kawy, jaką można przygotować jednorazowo. W tym wypadku możliwe jest stworzenie około 100 mililitrów idealnego, mocnego espresso. Oznaczenie tz określa po włosku ilość: tazza, czylifiliżanka.

  • Parametry

W naszej ofercie dostępne są takie modele włoskiej marki Bialetti, jak new Venus, moka czy Fiammetta – najwyższej jakości, gwarantujące idealną klarowność, kolor oraz intensywny zapach i smak przygotowanej kawy.

Kawiarki typu moka, new Venus, Fiammetta

Kawiarka 2tz dostępna jest w kilku wariantach, pozwalających przygotować podczas jednego podejścia dwie filiżanki espresso po 50 ml każda.

Proponowane modele kawiarek włoskiego producenta wyróżnia nie tylko design, ale także możliwości i sposoby przygotowania ulubionej kawy. Każde urządzenie zbudowane jest jednak w ten sam sposób – składa się z trzech podstawowych elementów, czyli z dolnego zbiornika przeznaczonego na wodę, górnego zbiornika, w którym gromadzi się zaparzona kawa oraz z lejka wyposażonego w sitko filtrujące napar i separujące go od fusów. Kawiarki 2tz nadają się na indukcję oraz na gaz, dzięki czemu doskonale wpasowują się do tradycyjnego i nowoczesnego wyposażenia kuchni.

Proponowane urządzenia charakteryzuje oryginalny kształt niewielkiego czajniczka o specyficznej budowie, odmienny dla każdego modelu. Najbardziej charakterystyczne dla produktów marki Bialetti są geometryczne, symetryczne kształty podstawy, dzięki którym możliwe jest wydobycie wszystkich walorów parzonej kawy.

Kawa z dużych czy małych kawiarek – która jest lepsza?

Chcąc poczuć w kawie to, co w niej najlepsze, czyli indywidualny charakter, głęboki smak i cudowny aromat, warto postawić na jakość sprzętu. Kawiarki Bialetti 2tz to opcja idealna dla koneserów tego naparu i amatorów niemal rytualnego podejścia do jego parzenia. Możliwość przygotowania niewielkiej ilości kawy będzie ogromną zaletą – właśnie dzięki temu możliwe jest poznanie jej prawdziwego smaku, jaki jest często niemożliwy do uzyskania w dużych, przemysłowych urządzeniach.