• Kawa Etiopia - Świeża kawa z Etiopii

  • Parametry

Parzenie kawy dla wielu osób to rutynowa czynność wykonywana każdego poranka, jednak dla niektórych jest ono również sztuką, a niekiedy nawet sposobem na życie. Z myślą o jednych i drugich powstał nasz sklep internetowy Labuna. W jego ofercie znajdziesz między innymi różnego rodzaju urządzenia i akcesoria przydatne w pracy profesjonalnego baristy, ale wśród prezentowanych produktów również amatorzy znajdą coś dla siebie. Obok różnego rodzaju dzbanków i czajników nie mogło zabraknąć również filtrów do kawy, wag czy zestawów do cuppingu.

Czytaj więcej

Asortyment sklepu nie byłby kompletny, gdyby nie było w nim kawy pochodzącej z najlepszych palarni w Polsce i Europie. Obok kaw z Ameryki Południowej czy Azji znalazły się również kawy z Afryki — prawdziwym hitem są te pochodzące z Etiopii dostępne w ofercie między innymi LaCava, April Coffee czy palarni Rum Baba. Koniecznie zajrzyj na naszą stronę i sprawdź sam, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najlepsza kawa z Etiopii — zawsze dostępna w ofercie sklepu internetowego Labuna.pl

Aromatyczna kawa etiopska z pewnością znana jest wytrawnym smakoszom kawy i profesjonalnym baristom — Etiopia jest bowiem jednym z największych producentów kawy na świecie. Ziarna uprawiane w tym afrykańskim kraju to głównie arabica — ich profile sensoryczne i walory smakowe różnią się w zależności od regionu, z którego pochodzą. Najlepsze kawy etiopskie pochodzą z regionów takich jak Sidamo, Yirgacheffe, Harrar, Djimmah czy Limu.

Sklep internetowy Labuna to miejsce, w którym znajdziesz jedynie starannie wyselekcjonowane kawy z Etiopii różniące się przede wszystkim profilem smakowym — od takich o owocowym i cytrusowym posmaku, poprzez kawy z nutami kakao i herbaty, aż po ziarna o zbalansowanym smaku z nutami winnymi. W asortymencie posiadamy również odmiany kaw z Etiopii o różnym profilu wypalenia, w tym kawy pod espresso oraz takie nadające się pod filtr.

Aromatyczna etiopska kawa z najlepszych palarni w Polsce i Europie

Kawa z Etiopii pochodząca z różnych rejonów upraw dostępna jest w ofercie kilku palarni, których produkty znajdziesz w naszym sklepie. Nie mogło jej zabraknąć między innymi w ofercie naszych rodzimych palarni. Najbardziej wytrawnym kawoszom przypadnie do gustu Yirga od Nieczapla Coffee Roastery o profilu brzoskwinia i czarna herbata, delikatna Etiopia Keramo od palarni Rum Baba o profilu morela i słodkie pomarańcze oraz odmiana Hafursa od Figi Coffee, w której opisie sensorycznym znajdziesz bergamotkę, cytrynę i czekoladę. Asortyment kaw często się zmienia. W sklepie Labuna stawiamy na najświeższe ziarna, kawy w krótkich partiach podbijają serca by za chwilę ich miejsce zajęły kolejne, pyszne, świeżo palone zbiory.

Aromatyczne, etiopskie kawy to również produkt dostępny w asortymencie zagranicznych palarni, takich jak Beansmith's Coffee, Friedhats czy April Coffee Roasters. Tutaj do wyboru masz również kawyo różnych profilach sensorycznych oraz różnym profilu wypalenia. Jeśli wahasz się pomiędzy konkretnymi produktami lub dopiero rozpoczynasz przygodę z kawami pochodzącymi z tego regionu świata, to chętnie służymy radą i pomocą w wyborze odpowiedniej mieszanki. Gorąco zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub dzwoniąc na podany na stronie numer infolinii.