• Zaparzacze do kawy Origami

image

Nie ma na rynku innych tak oryginalnych zaparzaczy do kawy, jak produkty pochodzące od cenionego, japońskiego producenta Origami. Formy dripperów i akcesoriów do przygotowania i serwowania kawy projektuje w niepowtarzalny sposób, za wzór wybierając sobie rodzimą sztukę składania papieru. Jest ona w zasadzie tak stara, jak i sama tradycja picia kawy, dlatego tworzą doskonały duet. Charakterystyczny kształt to nie jedyna rzecz, jaka wyróżnia propozycje wychodzące z manufaktur Origami. W przypadku profesjonalnego sprzętu dla baristów liczy się przede wszystkim ich jakość oraz to, co mogą zaoferować. Jedno jest pewne – zaparzacze do kawy Origami to jedne z najchętniej wybieranych gadżetów przez miłośników dobrej kawy.

  • Parametry

Co wyróżnia produkty marki Origami?

Wśród wszystkich producentów zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem dripperów do kawy w Kraju Kwitnącej Wiśni, marka Origami z pewnością wyróżnia się na ich tle niebanalnym wzornictwem. Zaparzacze do kawy Origami można rozpoznać po bardzo charakterystycznym wyglądzie – cienkim i delikatnym korpusie ukształtowanym w dwadzieścia symetrycznych fałdek, składających się na dripper niezależnie od jego rozmiaru. Wygląd ma bezpośrednio nawiązywać do nazwy marki, jak i do starożytnej sztuki składania papieru, wymagającej ogromu uwagi, doświadczenia, wiedzy i talentu, by stworzyć najbanalniejszą ze składanek. To samo potrzebne jest, by stworzyć każdy zaparzacz do kawy, oznaczony marką Origami. Produkty te wytwarzane są ręcznie od samego początku, zgodnie z surowo przestrzeganą procedurą – dokładnie jak układanki origami.

Drippery produkowane są z surowca nazywanego przez wytwórców mianem Hakuji. Pierwszym etapem jest sześciogodzinne ugniatanie materiału, skąd trafia do zbiornika ciśnieniowego, w którym usuwane są pęcherzyki powietrza. W ten sposób producent unika nieestetycznych pęknięć podczas wypalania produktu. Po przelaniu masy do formy i całonocnym suszeniu drippera zostaje on poddany obróbce za pomocą czystej wody. Dzięki temu żmudnemu procesowi uzyskiwana jest idealnie gładka, lśniąca powierzchnia. Po tym czasie zaparzacze trafiają ponownie do pieca, gdzie są wypalane, a następnie przekazywane do glazurowania. Po pokryciu kolorem zostają one utwardzone w kolejnym piecu, w którym warstwa glazury zastyga na dobre.

Oryginalny kształt dripperów – z czym jest związany?

Kształt zaparzaczy do kawy Origami nie jest tylko przypadkowy, dekoracyjny czy nawiązujący do starych tradycji. Wytwórcy tego rodzaju sprzętu dla baristów doskonale wiedzą, jak ogromną różnicę w smaku kawy może spowodować większa grubość ścianek drippera. Dlatego opracowane przez Origami projekty zakładają idealnie wyważone proporcje, w tym optymalne grubości ścianek i rowków. Dzięki temu czas ekstrakcji kawy przez baristów jest idealnie obliczony, by uzyskać niepowtarzalny, głęboki smak aromatycznego naparu. Wpływ na uzyskany efekt ma także sam materiał, czyli najlepsza japońska porcelana Minoyaki, o równie bogatej, długiej historii.

W zestawie z dripperami są dostępne stworzone pod wymiar papierowe filtry, idealnie wpasowujące się w kształt zaparzacza. Jako uzupełnienie można wybrać również podstawki zapewniające stabilne ułożenie drippera podczas pracy.

Zaparzacze do kawy Origami w naszej ofercie

Produkty pochodzące od marki Origami zajmują w naszym sklepie szczególne miejsce. Podstawę oferty stanowią dwa rodzaje znakomitych dripperów w kilku wariantach kolorystycznych, w rozmiarze S oraz M. Pierwszy z nich pozwala przygotować jednocześnie jedną do dwóch filiżanek znakomitej kawy, wersja większa – od jednej do czterech. Zaparzacze do kawy Origami sprzedajemy pojedynczo, bez podkładek, aby to Klient mógł zdecydować, czy woli podstawki plastikowe czy drewniane. Warto się w nie wyposażyć, ponieważ stabilizują zaparzacz i znacznie ułatwiają przelewanie gotowego naparu. We wszystkich dripperach tej marki można stosować kilka rodzajów filtrów: oryginalnych Origami, Kalita lub klasycznych V60-02 od HARIO. Wszystkie modele dostępne są w intensywnych, przyjemnych kolorach, jak róż, turkus, żółć, błękit, ale i bardziej stonowanych – szarościach czy w odcieniach beżu.