• Zaparzacz do kawy AeroPress

  • Parametry

Jeśli kochasz kawę, na pewno wiesz, że istnieje co najmniej kilka metod jej parzenia. Wśród nich można wyróżnić m.in. aeropress. To wyjątkowe urządzenie o niewielkich wymiarach. Zmieści się z powodzeniem wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na postawienie dużego ekspresu. Aeropress to oryginalny wyrób marki o tej samej nazwie. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno sprzęt, jak i wszelkie akcesoria niezbędne do parzenia kawy. Mowa tu m.in. o specjalnych filtrach, dzięki którym można uniknąć fusów w napoju.

Czytaj więcej

Aeropress łączy w sobie cechy trzech popularnych metod parzenia kawy, czyli tradycyjnego ekspresu, french pressu oraz metody przelewowej. To urządzenie bardzo małe, które można zabrać ze sobą nawet w podróż. Dzięki temu trafia ono w gusta zagorzałych miłośników kawy, którzy nie wyobrażają sobie wyjazdu bez swojego ulubionego, świeżo parzonego napoju.

W skład naszego asortymentu wchodzi także jeszcze mniejsza wersja aeropressu, czyli Aeropress Go. Pozwala on na łatwe transportowanie, dlatego jest idealnym wyborem właśnie na wszelkie wycieczki. Co więcej, urządzenie można zmieścić w kubku dołączonym do zestawu. W naszym asortymencie znajdziesz też produkty o standardowych rozmiarach. Są to sprzęty dostępne zarówno pojedynczo, jak i w całych zestawach, które pozwalają na rozpoczęcie swojej przygody z tą ciekawą metodą parzenia kawy.

Aeropress – szeroki wybór produktów

Jeśli chodzi o aeropress, sklep Labuna oferuje szeroki wybór produktów oryginalnej marki. Wśród nich można wyróżnić m.in. filtry, sitka zamienne, wieczka czy nakładki. Ten ostatni element sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy chcesz zwiększyć możliwości samego aeropressu i uzyskać mocne i gęste espresso.

Opakownie z Aeropressem to właściwie cały zestawy, który bez wątpienia trafią w gusta osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą metodą parzenia kawy. W jego skład wchodzą m.in. filtry papierowe, mieszadło, lejek i miarka. Najważniejszym elementem jest jednak sam aeropress. Niektóre komplety obejmują też pokrowiec na ten sprzęt, dzięki czemu można go bezpiecznie przechowywać.

Wszystkie dostępne produkty cechują się wysoką jakością wykonania. Co ważne, można również bez problemu utrzymać je w czystości. Zakupione urządzenie oraz wszelkie dodatki zachowują swój oryginalny stan przez długi czas. Są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na stworzenie znacznie lepszej kawy niż w przypadku zwykłego zalania ziaren wodą – wszystko ze względu na filtry i specjalny tłok.

Aeropress o wielu zastosowaniach

Zaparzacz do kawy aeropress to niezwykle uniwersalny produkt, którego działanie można dostosować do własnych preferencji. Mowa tu m.in. o temperaturze wody czy czasie parzenia kawy. W połączeniu z aeropressem można także stosować różne grubości ziaren. Wszystkie te czynniki wpływają na smak napoju.

Smak kawy można również modyfikować poprzez zastosowanie określonych akcesoriów, m.in. za pomocą nakładek. Dzięki nim można uzyskać gęstszy napój pełen aromatu. Różni się on od klasycznej kawy przelewowej, jaką tworzy się bez zastosowania nakładki. Jeśli dodasz do tego mocnego napoju odrobinę wody, możesz uzyskać americano. Takie akcesorium pozwala zatem na przygotowanie różnych napojów z wykorzystaniem jednego, niewielkiego urządzenia. To ogromny atut dla osób, które kochają eksperymentować. Dzięki temu każdego dnia można cieszyć się napojem o zupełnie innych właściwościach, w zależności od aktualnych preferencji.

Aeropress może również pełnić funkcję naczynia, w którym przewieziesz już przygotowane ziarna. Wówczas nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego opakowania, często zajmującego cenne miejsce. W tym celu konieczne jest jednak zastosowanie specjalnego akcesorium, czyli przykrywki. Tego typu elementy są wykonane z elastycznych materiałów, pozwalających na bezpieczne transportowanie zmielonych lub całych ziaren.

Czy warto zaopatrzyć się w aeropress?

Aeropress to znakomite rozwiązanie dla tych miłośników kawy, którzy nie wyobrażają sobie podróży bez pysznego napoju. Nie można zapominać również o właścicielach niewielkiej kuchni. Nie wszędzie dostępna jest odpowiednia przestrzeń, by postawić duży ekspres. Wówczas aeropress chowany do szuflady lub szafki jest jednym z najlepszych rozwiązań. W razie konieczności można go też zabrać ze sobą w dowolne miejsce, np. do pracy. Jeśli chodzi o aeropress, cena jest niezwykle niska w stosunku do możliwości, jakie daje to urządzenie.

Aeropress może być doskonałym pomysłem na prezent, szczególnie gdy dana osoba kocha smak kawy. Dzięki niemu będzie ona mogła samodzielnie przygotować ten charakterystyczny napój, nawet w sytuacji, gdy aktualnie jest w trasie i nie ma dostępu do standardowego ekspresu.