• Zaparzacz do Cold Brew

  • Parametry

W sklepie Labuna przygotowaliśmy wszystko, co jest potrzebne do zrobienia cold brew – kawy „parzonej” na zimno. Jeśli szukasz ochłody, a zarazem energii w upalne, letnie dni nasz asortyment ułatwi Ci stworzenie wyjątkowego napoju. Kawa będzie smakowała wybornie, a jej wykonanie nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Tak naprawdę cold brew nie jest kawą parzoną a macerowaną. Ziarna zalewa się chłodną wodą, następnie leżakują one w zimnym miejscu od kilku do kilkunastu godzin (czas modyfikujesz zgodnie ze swoimi preferencjami). Czas ten można skrócić. Jeśli jednak pragniesz uzyskać kawę o bardzo wyrazistym smaku, najlepiej uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj więcej

Dlaczego warto mieć zaparzacz do Cold Brew?

Cold Brew można przygotować w zwykłym, zamykanym szklanym naczyniu. Czynność ta będzie jednak utrudniona. Posiadając zaparzacz do Cold Brew, nie musisz martwić się o odcedzanie napoju. Będziesz mieć pewność, że kawa nie przejdzie aromatem innych produktów znajdujących się w lodówce. Ponadto każdy zaparzacz do Cold Brew dostępny w naszym asortymencie to produkt wykonany z odpowiednich, obojętnych chemicznie i przeznaczonych do kontaktu z żywnością materiałów. Posiadając tak praktyczne akcesorium, bez wątpienia znacznie częściej będziesz robić Cold Brew w domu.

Z jakich elementów zbudowany jest zaparzacz do Cold Brew?

Przedstawiając zalety naczyń do zaparzania Cold Brew, warto podkreślić ich prostą, a zarazem unikalną konstrukcję. Łączy ona w sobie plastikowy dripper, wkładkę na lód i szklaną karafkę. Bez użycia wkładki na lód w zaparzaczu można zaparzyć tradycyjną, gorącą kawę. Zaparzacze dostępne w naszej ofercie mają długie filtry, dzięki którym fusy równomiernie się parzą. Na uwagę zasługuje także dobrze zaprojektowania skala wodna, ułatwiająca określenie odpowiedniego poziomu napoju. Materiały, takie jak PP, silikon, szkło borokrzemianowe czy stal nierdzewna to również gwarancja wyjątkowej trwałości. Zapewniamy, że zakupiony w naszym sklepie zaparzacz do cold brew posłuży Ci przez długi czas.

Co jeszcze jest potrzebne do wykonania Cold Brew?

Cold Brew to wyjątkowa kawa, którą chętnie pijemy latem. Wyposażając swoją kuchnię w potrzebne do jej wykonania akcesoria, osiągniesz przyjemność nie tylko z jej spożycia, lecz także jej przygotowania. Do wykonania zimnej kawy będzie Ci jeszcze potrzebny młynek z regulacją grubości mielenia, gdyż najlepsza do cold brew kawa to ta grubo- lub średnio mielona. W sklepie Labuna czeka na Ciebie szeroki wybór młynków do kawy. Sprawdź i złóż zamówienie na model, który spełnia Twoje oczekiwania! Wybierz kompletny zestaw akcesoriów potrzebnych do przygotowywania cold brew i swoją ulubioną kawę!

Jaka kawa do cold brew?

Kawę parzoną na zimno można przygotować według własnego uznania. Przydatnym akcesorium jest zaparzacz do cold brew i młynek. Niezbędna jest też oczywiście dobra kawa. Polecamy afrykańską arabikę o rześkich i orzeźwiających nutach cytrusowych. Jednak nie jest to jedyna kawa nadająca się do cold brew. Sprawdzą się także kawy z Etiopii, Burundi i Kolumbii, gdyż wyróżnia je lekki, przyjemnie owocowy profil sensoryczny.