• Producent - Bialetti

Na hasło: „najlepsza kawa na świecie” każdy od razu myśli: „Włochy”. My podpowiadamy: kawiarka Bialetti o włoskich korzeniach, która jest w stanie przyrządzić najlepszy pobudzający napar, o jakim możesz zamarzyć, jest do tego idealna!

Sekretem tych niezawodnych urządzeń jest sama marka – kawiarki Bialetti uważane są za jedne z najlepszych na świecie, niezawodnych, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań swoich użytkowników, a przede wszystkim – designerskie i rewelacyjnie prezentujące się w nowoczesnych wnętrzach.

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie topowe modele tej włoskiej marki, abyś sam mógł zadecydować, w jaki sposób chcesz przyrządzić najlepszą kawę na świecie. Od lat kawiarki Bialetti cieszą się znakomitymi opiniami największych znawców i smakoszy oryginalnej, włoskiej kawy, cenionej nie tylko za jej osobliwe walory smakowe, ale i za wymagający zaangażowania i serca proces przygotowania.

Najlepsze kawy prosto z kawiarki Bialetti

Jak wiele doskonałych marek, posiadających w swoim asortymencie jedynie produkty najwyższej jakości, również firma Bialetti zaczynała od niewielkiego, rodzinnego interesu. To właśnie w pewnej rodzinie pochodzącej z Italii powstał pierwowzór używanych dzisiaj na całym świecie i wciąż ulepszanych i unowocześnianych czajniczków służących do zaparzania mocnej, aromatycznej kawy. Bialetti Moka to pierwowzór wszystkich kolejnych modeli, który powstał w 1933 roku i zrewolucjonizował europejskie podejście do picia kawy i możliwość jej parzenia. Odtąd cały proces był nie tylko przyjemniejszy i prostszy, ale można go było również uznać za pewien rodzaj codziennego rytuału. Nawet dzisiaj trudno pomylić kawiarkę do kawy Bialetti z jakimkolwiek innym urządzeniem – to prosta konstrukcja, składająca się z zaledwie kilku elementów: ośmiobocznego, bardzo charakterystycznego pojemnika do gromadzenia przygotowanego naparu, zbiornika na wodę i sitka, w którym umieszcza się mieloną kawę. Tradycyjna kawiarka Bialetti, dostępna przez Internet oraz stacjonarnie w Warszawie, jest urządzeniem ciśnieniowym. Zasada jego działania jest bardzo prosta: podgrzewana woda zamienia się w parę wodną, wędrującą do znajdującego się powyżej zbiornika sitka z kawą. Tam nachodzi aromatem, jakiego nie da się uzyskać w żadnym innym ekspresie, a następnie skrapla się w zbiorniku przeznaczonym na gotowy napar. Cały proces trwa około trzech minut, jednak jest to oczekiwanie warte swojego czasu.

Mimo upływu lat i projektowaniu nowatorskich rozwiązań, jak kawiarki indukcyjne Bialetti, czas przygotowania doskonałej kawy się nie zmienia. Ewoluuje za to design oraz ilość powstających produktów, na których wciąż jest niesłabnący popyt.

Tradycyjne i nowoczesne kawiarki na płytę indukcyjną Bialetti

Najbardziej tradycyjne i charakterystyczne dla tej włoskiej marki są kawiarki o ośmiokątnym kształcie, nazywane po prostu Bialetti Moka. Chociaż pierwotnie czajniczki do zaparzania znakomitej, aromatycznej kawy, z jakiej słynie cała Italia, przeznaczone były na kuchenki gazowe, firma nie pozostaje w tyle i proponuje coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Najlepszym tego przykładem są modele przeznaczone do stosowania na kuchenkach indukcyjnych – Bialetti Induction, znajdujące zastosowanie w nowoczesnych lokalach oraz w prywatnych domach.

Marka ceni sobie design i rozpoznawalność, a jednocześnie świetnie nadąża za zmieniającymi się światowymi trendami. W swojej historii regularnie wypuszczała na rynek nowe propozycje, które obok kawiarki Bialetti indukcyjnej w naszym sklepie zajęły miejsce wśród innych, interesujących modeli. W serii Bialetti Venus ośmiokątny kształt pojemnika zastąpiono gładkimi, walcowatymi ściankami, przydając urządzeniu delikatności. Marka Bialetti zaskakuje formami, kolorami, innowacjami, wciąż jednak mocno kultywując tradycję.

Modele Bialetti na indukcję

Ze względu na ogólny trend wykorzystywania w domach i nowoczesnych lokalach płyt indukcyjnych, to właśnie kawiarka na indukcję Bialetti cieszy się obecnie największym zainteresowaniem miłośników znakomitej kawy. Nowoczesna kafetiera Bialetti wykorzystuje indukcję w dokładnie taki sam sposób, jak wszystkie inne rodzaje kuchenek, więc smak, aromat i niepowtarzalność każdej filiżanki espresso czy cappuccino nigdy się nie zmienia. Zdecydowanie najpopularniejszą serią kawiarek Bialetti na indukcję jest seria nazywana po prostu Bialetti Moka Induction.

Obecnie spora część oferowanych produktów w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym to modele Bialetti przeznaczone na indukcję i jednocześnie na kuchenki gazowe, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność i możliwość zastosowania.

Naszą bogatą ofertę marki Bialetti – kawiarek na indukcję oraz tradycyjnych, gazowych, uzupełnia lista najpotrzebniejszych akcesoriów oraz elementów, które wraz z codzienną eksploatacją wymagają z czasem wymiany na nowe, jak uszczelki do kawiarek Bialetti.

W przypadku modeli Bialetti, uszczelki warto wymieniać raz w roku lub raz na dwa lata, w zależności od tego, jak często korzystasz z urządzenia. Sygnałem do wymiany elementu jest przedostawanie się do gotowego naparu fusów z zaparzanej kawy.

  • Parametry